Неизвестни подробности за шприцоването

Тази практика ще намали риска от почвени заболявания като фузариозно увяхване, болести по разсада или нематоди. Но да преминем директно към схемите за пръскане на домати, след което ще се спрем и на някои основни правила и практики при отглеждането на доматено растение.

Пролетно пръскане (февруари до април): След периода на зимен сън, но преди дърветата да започнат да цъфтят, нанесете нетоксичен продукт като масло от нийм или инсектициден сапун, за да контролирате вредителите, които може да са презимували в кората на дървото или пъпките.

Пръскането на костилковите овошки става в края на март – началото на април във фаза на развитие “бял бутон”.

Информацията в страницата може да бъде променяна по всяко време, като не е задължително промените да бъдат анонсирани в страницата. Запитване

При гниене можете да отрежете стъблото на едно от растенията и ако има кафяв пръстен на напречното сечение да се изкорени, защото е заразено в бактериална инфекция, ако няма кафяв пръстен, няма нужда от изкореняване.

Време за него е, когато дойде стадия на узряване на гроздето.

вода, по супена лъжица сода и син камък. От полза е да се пръска с тази смес и след всеки дъжд.

Пръскането на домати със суроватка се извършва няколко пъти месечно. Тази процедура не вреди на плодовете Пръскане и съседните култури.

Това лечение трябва да се извърши, след като дърветата са спрели да цъфтят, но преди да се появят първите признаци на заболяване.

Подобно подхранване е особено полезно за домашно отгледаните домати – на балкон или в саксии за цветя, защото те са по-отслабени от растящите в градината и изискват увеличено хранене.

Йодът обеззаразява земята и унищожава патогенни микроорганизми. С негова помощ доматите по-лесно понасят повишената влажност.

Продължителните валежи, високата влажност, резкият спад на температурата са причини за болестта.

Има много различни видове акари, които атакуват нашите растения, но най-разпространени са обикновеният акар. Популациите от акари могат да се развихрят при горещо и сухо време и те снасят яйцата си върху долната страна на листата, където е относително сухо, и са толкова малки, че повечето хора дори не ги виждат.

Признаците за заразяване са фини бели паяжини по растението, петна, сребрист вид на горната част на листата или силно пожълтяване или бронзов цвят на листата, окапване на листата и извиване на листата.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни подробности за шприцоването”

Leave a Reply

Gravatar